ПРОЄКТ «ЯК РОЗПОЧАЛАСЬ ВІЙНА»

Проєкт «Як розпочалась війна» складається з низки відвертих розмов з жителями Бородянки, Ірпеня, Гостомеля тощо, та з волонтерами, в яких вони розповідають як зустріли 24 лютого 2022 р.
Проєкт проведено Студією «Діє-Слово» та Таврійським національним університетом ім. В. І Вернадського, ІФЖ за підтримки СФУ.

Євген, смт. Бородянка: «Діти перенесли цю ситуацію більш-менш спокійно, коли бомбили і потрібно було ховатись – ховались»

Ми поговорили з жителем Бородянки, який майже 2 тижні змушений був сидіти з двома маленькими дітьми в погребі. Євген розповів нам, як реагували на окупацію діти, чим він з сім’єю харчувався в ці дні і як їм вдалось евакуюватись.

Ірина, смт. Бородянка: «До матері в квартиру окупанти проводили мене під дулом автоматів»

Бородянка – селище міського типу, яке майже зрівняли з землею російські загарбники. Зараз над нею майорить жовто-блакитний стяг, але понад місяць воно перебувало під контролем окупантів. Ми поспілкувались з пані Іриною, жителькою Бородянки, яка протягом всього часу окупації перебувала там.

Любов, м. Буча: «На питання «Що, почалося?», він відповів: «Так»

У мирні часи Буча була красивим, сучасним містом. Зараз же весь світ заочно знайомий з нею через фото жахіть, скоєних там російськими окупантами. Розповідаємо історію пані Любові, якій із сім’єю вдалось евакуюватись з Бучі.

«Я прокинулась від того, що почула вибух»

Хроніки війни: Аліна м. Каховка, Херсонська область

Хроніки війни: “Якщо самостійно хочеш виїхати в найближче безпечне місто України, то тебе скоріше за все розстріляють, ніж ти виїдеш.”

Аліна м. Каховка, Херсонська область
                                                
Історія Аліни схожа на тисячі інших історій українців та українок. Війна розлучила дівчину з найціннішим — її сім'єю. Дівчина родом з Тернопільщини, але більшу частину свого життя прожила на Херсонщині, в місті Каховка, що в тимчасовій окупації з перших днів війни.

Хроніки війни: Ірина, м. Буча, Київська область

Хроніки війни: “Чоловік почав задихатися і хрипіти, я чогось подумала, що він зараз помре — я була впевнена, що його вбили”

Ірина, м. Буча, Київська область


Ірина з сім'єю пройшла  справжнє пекло на землі. Майже до кінця звільнення Бучі жінка та вся її родина перебували у місті. Чоловіка Ірини тяжко ранили.

 

 

Хроніки війни: Дарина, м. Шостка, Сумська область

Хроніки війни:  “Кожен раз, коли я думала про те, що я поїду з України, я почувала сором, сором за те, що я покину свій дім, залишу свою сім'ю, друзів, що я зможу “врятуватись”, а хтось буде боротися, бо немає жодного вибору, окрім бомбосховища…”


Дарина, м. Шостка, Сумська область

Дарина проживає у місті Шостка, що на Сумщині. Війна зустріла Дарину у Києві, тікаючи від цього жахіття дівчина опинилася у Німеччині.
 

Подписаться на ПРОЄКТ «ЯК РОЗПОЧАЛАСЬ ВІЙНА»