Проєкт  “Коло надії”

Проєкт  “Коло надії”

 

ПОВНИЙ ЗВІТ ПРОЄКТУ

24 лютого Росія почала війну в Україні.

Кожен день заради Незалежності нашої держави віддають своє життя понад 70 наших захісників. Більшість з них – люди віком більш, ніж 30 років. Вони мають родини та дітей.

Проект «Коло надії»  –  це проєкт психологічної реабілітації для вдів та матерів військовослужбовців ЗСУ, які загинули після 24 лютого.

За умовами проєкту, в кожній зміні приймає участь 40 осіб – це жінки, які втратили чоловіків на фронті (чоловіки загинули після 24 лютого), або матері, 21 день перебувають у пансіонаті в мальовничих Карпатах.

Робота з психологами є головною частиною проєкту.

з 9 жовтня по 29 жовтня тривала перша зміна проєкту. Своєрідний табір для 39 дітей та дорослих на 21 день організатори облаштували в самому центрі Карпат. Погодні умови та чудові карпатські краєвиди позитивно впливали на учасників проєкту. В цьому впевнені психологи, які працюють з темою втрати близьких людей ще з 2014 року. Фахівці працювали з жінками та дітьми кожен день.

Жінки, які приймають участь в проєкті, перебувають у дуже важкому моральному стані.

Щодня з ними та з дітьми індивідуально та в групах працюють психологи. Заплановані також різноманітні творчі заходи, окремі заняття з дітьми. Програма дуже насичена.

Побудований таким чином процес психологічного відновлення дає свої результати завдяки дотриманню двох умов:

– Люди знаходяться в безпечному місці (на програму запрошуються сім’ї з місць, де ведуться обстріли і постійно лунають сирени),

– Спілкування з психологом відбувається щодня, а іноді й двічі на день.

Діти також щоденно працюють із психологами.

Як наслідок, почуття безпеки для жінок та дітей в поєднанні з роботою психологів виводить сім’ю з кризи та показує шлях для продовження життя після важкої втрати.

Психологи, які працюють у програмі, мають великий досвід роботи з травмою та досвід роботи з «непоправною» втратою.

Стаж роботи психологів становить не менш, ніж 6 років. Вони проходять спеціальний відбір для роботи в програмі. Відбір проводить Інститут психології АН України.

Проект підтримали фонд «РАЗОМ, ІНК» (Нью-Джерсі, США), Голландський єврейський гуманітарний фонд, Ваад України, приватні спонсори.

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/kolonadyi

Щоб взяти участь у програмі, просимо заповнити анкету: https://forms.gle/82LeyynN34yzY7nY8

 


ПРОЄКТ В МЕДІА:

Олена Заславська про проєкт "Коло Надії"

Леся Дяк. Я не хочу жити в стані безсилля. я буду служити народові своєю творчістю 

Володимир Ланько: Наша ціль – намагатися зрозуміти та емоційно підтримати людей в часи, коли вони переживають тяжкі життєві виклики

Спочатку одягни маску на себе, а потім на дитину. Психолог про те, як говорити про війну з дитиною

У Києві відкрилася благодійна виставка творчих робіт учасниць проєкту «Коло Надії»