Леся Дяк. Я буду служити народові своєю творчістю

 

27 жовтня відбулася онлайн-зустріч із талановитою режисеркою-документалісткою, «дівчиною-мистецтво» – Лесею Дяк.

Зараз Леся знімає документальний фільм про українські родини, які втратили близьких через рашистську агресію. Дівчина поділилася зі «Студією «Діє-Слово» особливостями «залаштунків» свого творчого процесу, розповіла про те, яку мету вона ставить перед собою як перед режисеркою та якої реакції прагне отримати від свого глядача.

«Я не хочу жити в стані безсилля. Я буду служити народові своєю творчістю».

З таких слів Леся розпочала свою розповідь. Ця думка якнайкраще уособлює Лесю як людину – як сильну, талановиту дівчину, яка усіма силами хоче достукатися до усього світу, кричати про те, що коїться в Україні.

Леся по-справжньому зацікавилася мистецтвом ще у 16 років. Усе те, як вона відчувала цей світ, які він викликав у неї емоції – дівчина зображала через поезію. Пізніше Леся працювала та була волонтеркою у таких відомих проєктах як «The Ukrainians» і «Ukraїner».

Сьогодні дівчина цілковито і повністю занурена у зйомки, у історії тих жінок, чоловіків, дітей, яких спіткала втрата. Світ побачить її документальний фільм вже наступного року. Чекаємо із нетерпінням цю прекрасну картину та дякуємо Лесі за її силу, внутрішню стійкість та бажання творити!

 

Олена Заславська,
Валерія Філенко,
Студія «Діє-Слово»
жовтень 2022 р.

Реліз - Валерія Філенко.