«Справа не в єврейській крові» – користувачі ФБ про драматичну ситуацію у Бабиному Ярі

Фото Леры Тереховой

 

Від редакції:

Представляємо кілька коментрарієв користувачів Фб з  приводу драматичної ситуації у Бабиному Ярі.
Закликаємо Вас поставити свій підпис під ЗВЕРНЕННЯМ  УКРАЇНСЬКИХ  ЄВРЕЇВ ДО ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

Boris Yeghiazaryan

Коли вельмишановний Йосиф Зісельс звернувся з приводу Бабиного Яру вперше, вдруге, втретє... підписалось під зверненням сотня людей, а потім друге і третє звернення як знак згоди і схвалення лайкнуло сотні людей.

Я не розумію, чесне слово не збагну, якщо ми згодні, підтримуємо, чому б кожному з тих, хто ставить лайк, не перепостити ці тексти звернення і не попросити інших також зробити перепост. Тоді б побачило і приєдналося ще більше й більше людей. Ми так робили і домагалися багатолюдної підтримки і під час Майданів, та й за цей рік, коли нам була потрібна підтримка людей, коли ми йшли до судів, чи коли ми хотіли зупинити владу в яких-небудь різких, антиукраїнських намірах чи діях. І це спрацьовувало. Що з нами?..

Тому я пропоную і прошу разом з лайками ось зараз витрати дві хвилинки і зробити перепост цих справедливих звернень. Тільки так ми можемо зібрати більше прибічників і зупинити цю злочинну, небезпечну діяльність, яку роблять проросійські сили, думаю, не без схвалення сьогоднішньої влади. Діємо, друзі! А там побачимо реакцію і будемо знати як діяти далі.

 

Yuriy Doroshenko

А українська влада взагалі є??? Чи лише пан Иосиф Зисельс має боронити національні інтереси? Це, як бачу, єдиний справжній українець. А чого мовчить РНБО і генерал із усіх питань Сергій Кривонос.

 

Наталия Савинова

Важно!

Проект Бабий Яр – один из самых сложных, но и один из самых значимых в мировом сообществе проект для Украины.

Наша историческая память уничтожалась десятилетиями, и Бабий Яр, а сейчас сам мемориал – труд людей, которым будут благодарны и наши внуки и правнуки за сохранение правды.

Сейчас рядом с проектом происходит подготовка очередной мерзости, разрушающей те ценности, на которых держится наше «МЫ» - единство в толерантности и человечности.

Я делаю этот пост по согласованию с Иосифом Зисельсом. Необходимо максимально распространить прикрепленное сообщение и не только в Украине.

Сейчас я очень прошу Mark Turevskij и Efrem Lukatsky, , если есть возможность, помочь с информационной поддержкой.

Максимальный репост прикрепленноно поста приветствуется.

 

 

Алексей Панич

Заскріншотив репліку Антона Дробовича (Anton Drobovych) зі стрічки Івана Козленка, де я не можу коментувати, бо "запит на дружбу надіслано".

А коментувати є що.

По-перше, найімовірніше, йдеться не про "бздури", а про тверезий розрахунок:

1) на те, що на свята це викличе менше медійного резонансу, принаймні у впливових ЗМІ (це припущення, чому такий поспіх),

2) на свідомо влаштовану провокацію міжрелігійного розбрату (це відповідь, чому взагалі копають саме тут, докладніше див. у Зисельса).

По-друге, відповідно, цей менеджмент насправді "цікавить чиясь думка крім своєї". Проте ті, чия думка їх цікавить, представляють у цій історії різні інтереси, але тільки не інтереси України.

І саме це у цій історії викликає в мене постійний біль.

Допис Івана і дискусія під ним тут: https://bit.ly/2WMkPD3.

 

 

Дмитро Шабанов

Я розповів дружині про Ваш заклик, про те, що написав Вам повідомлення з проханням додати й мій підпис... та не надіслав.

Подумав: якій я єврей? Якщо мене спитати, хто я, про національність бабусі по матері згадаю далеко не відразу; для мене те, хто я, пов'язано не з походженням. Релігія? Також не моє...

Дружина не погодилася. Сказала, що знала б – і сама підписала б, хоча єврейської крові не має. Справа-то ні в тому...

І я зрозумів, що вона права. Зараз підписали вдвох.

 

Boris Yeghiazaryan

Я думаю, це організована проросійська, антиукраїнська подія, ціль якої не тільки осквернити це святе місце, і це не є якимсь антиєврейським задумом, а дуже хитрий, підлий задум, щоб потім на увесь світ через російські, куплені масмедіа звинуватити Україну в антисемітизмі.

Я думаю листами і зверненнями цих не зупинити. Хоча всі, хто розуміє небезпеку цих подій, не просто мають лайкати тексти Иосифа Зисельса, а кожен мав би хоча би перепостити ці звернення, щоб більше людей дізналося і включились до протидії цим подіям. І я думаю, потрібно організувати конкретні дії, потрібно організуватись і багатолюдно прийти туди, і фізично вишвирнути звідти цих поганців, і ставити там чергування.

Я особисто, попри мої фізичні проблеми й проблеми з моїм здоров'ям, готовий у будь-який день, у будь-який час прийти туди, щоб протидіяти цим російським бандюгам. І до цього закликаю всі патріотичні сили, які досі протидіють всім антиукраїнським і деструктивним діям нинішньої влади і проросійським силам в Україні.

 

Boris Yeghiazaryan

Присоединяюсь, подписываюсь под каждым словом. И если и это обращение не поможет, то думаю надо обдумать и предпринять конкретные шаги и ни в коем случае не допустить этот преступный замысел.
 

 

Oleksandr Sushko

Політика памяті має спиратись на хоча б мінімальний консенсус зацікавлених сторін, зокрема, нащадків жертв масових злочинів.

Вшанувати жертв Ґолокосту «назло євреям» чи «назло українцям» – так справа не піде, і це краще усвідомити вже зараз, поки критична маса помилок не знищила справу. 
Те, як розгортається процес створення меморіального комплексу у Бабиному Яру, не задовольняє надто широке коло громадськості, щоб ним можна було знехтувати без наслідків.

 

 

Владимир Селиваненко

Дякую за поширення інформації - підписав. Дуже прикро, що знов не чують голоси громади, в інтересах якої і має бути проєкт.

 

Олексій Степановський

Друзі, це дуже важливо. Йдеться про великі гроші російського походження, спрямовані на дестабілізацію в Україні. Й це абсолютно поза сумнівом, адже великий бізнес у сьогоднішній Росії повністю підпорядкований Кремлю й виконує виключно забаганки колективного Путіна. Будь ласка, підпишіться під дописом пана Иосифа Зисельса і не реагуйте на антиукраїнські провокації. Дякую!

 

Роман Брегей

Коли у час війни зі східним сусідом між національним і російським проектами Меморіалу Бабин Яр влада обирає другий варіант, то всі питання зникають.

На мій погляд, маємо приниження національної гідності.

 

Валерия Ларина

Хтось за це відповість? Думаю, прийде час.

 

Устим Акімович

Взагалі нічого не будувати.  Тільки через референдум.

 

 

---------------------------

Материалы по теме:
 

«СПРАВА НЕ В ЄВРЕЙСЬКІЙ КРОВІ» – КОРИСТУВАЧІ ФБ ПРО ДРАМАТИЧНУ СИТУАЦІЮ У БАБИНОМУ ЯРІ https://diyeslovo.org.ua/ru/node/63

 

ЙОСИФ ЗІСЕЛЬС. П’ЯТЬ КОМЕНТАРІВ З ПРИВОДУ СИТУАЦІЇ НАВКОЛО БАБИНОГО ЯРУ

https://diyeslovo.org.ua/ru/node/62

 

Йосиф Зісельс про меморіальні проєкти у Бабиному Яру та критика підтримки президентом Зеленським "російського" проєкту. Розмова з М. Ганапольським.

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1a-oaZuD2VUmQUkk_4ItnHPVwwEH-MBKXSWZdds-UAPuqsI4TVoVpjdXU&v=xhT1SlN7Zqo&feature=youtu.be

 

Бабий Яр используют, чтобы спровоцировать антисемитизм в Украине?

https://detaly.co.il/babij-yar-ispolzuyut-chtoby-sprovotsirovat-antisemitizm-v-ukraine/?fbclid=IwAR0_q9xvg8-PXxL69XouhmUaygk7KJJDhGBLYCj30J3U6xaIPAp4s6AE3f8

 

Коментар УІНП щодо розкопок на місці Кирилівського кладовища

https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/komentar-uinp-shchodo-rozkopok-na-misci-kyrylivskogo-kladovyshcha