Йосиф Зісельс. П’ять коментарів з приводу ситуації навколо Бабиного Яру

Драматична ситуація, яка розгортається навколо Бабиного Яру з новими планами функціонерів російського проєкту меморіалізації Бабиного Яру, викликає в мене асоціацію з дуже відомим висловлюванням пастора Мартіна Німеллера:

«Спочатку вони прийшли за євреями.

Я мовчав, я не був євреєм.

Потім вони прийшли за комуністами.

Я мовчав, я не був комуністом.

Потім вони прийшли за профспілковими працівниками.

Я мовчав, я не був профспілковим працівником.

Потім вони прийшли за мною.

І не залишилося нікого, хто міг би допомогти мені»

Українське громадянське суспільство дуже мляво реагує на цинічні виклики російської команди. Коли у вересні російський проєкт побудував тимчасову інсталяцію на землі єврейського цвинтаря, тільки близько 2000 підписів було зібрано проти цієї наруги над єврейською релігійною традицією.

В останні дні, коли російська команда. яку надихає безкарність, планує побудувати тимчасову поминальну синагогу на землі Кирилівського православного кладовища, почалося збирання протестних підписів проти нової наруги і українські євреї звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні – на радість московським правителям.

Побачимо, чи вдасться громадянському суспільству спільними зусиллями зупинити російських вандалів та їх місцевих прислужників.

 

30.12.2020

У В А Г А !

ІМПЕРСЬКЕ НАХАБСТВО ВРАЖАЄ!

Сьогодні вранці я отримав вражаюче повідомлення, яке досі не підтвержено.

Програвши локальні бої з громадкістю та Мінкультури по розкопках на Кирилівському православному та єврейському цвинтарям у Бабиному Яру, російський проєкт починає використовувати «козирі».

Стало відомо, що у Київ днями терміново прибув поки ще художній керівник російському проєкту меморіалізаціі Бабиного Яру, відомий російський кінорежисер Ілля Хржановський.

Російська команда зараз робить ставку на дуже сумнівний варіант продовження своєї агресії у Бабиному Яру. Виходячи з отриманої інформаціі, я можу висловити цілком ймовірну гіпотезу, що російська команда намагається домовитися з Андрієм Єрмаком (це і робив Хржановський), щоб ОПУ натиснув черговий раз на міністра культури і примусив його віддати в оренду увесь Національний заповідник «Бабин Яр».

Риторичне питання:

А чому тільки Бабин Яр, а не всю Україну?

От був би подарунок Путіну на тлі всіх провалів російської політики у світі!

Я сказав в нашій останній розмові Яковеру, що вони перейшли межу «добра і зла», і останні кроки російської команди підтверджують абсолютну аморальність і підступність російського проєкту.

Підтримуйте українській проєкт комплексної меморіалізаціі Бабиного Яру!

Зупинимо російську агресію на українську культуру пам’яті!

 

29.12.2020

На изображении может находиться: дерево, растение, на улице и природа

Вандалізм у дії.

Сьогодні у Бабиному Яру, на території зруйнованого совєцькою владою єврейського кладовища продовжились розкопки за допомоги потужної техніки. Роботи проводила Київська експедиція Інституту археології НАНУ (керівник Всеволод Івакін), яка отримала ще в січні поточного року дозвіл від Мінкультури на проведення археологічних досліджень у Києві за допомоги металодетектора (!).

Подивіться уважно на знімок та відео і скажіть, будь ласка, чи ви бачите перед собою металодетектор?!

Правда, сьогодні вранці директор Інституту археології Віктор Чабай категорично заперечував, що їх інститут проводить якісь роботи у Бабиному Яру. Більш того, з інституту також стало відомо, що розкопками у Бабиному Яру цікавилася і прокуратура.

Але це ще не все цікаве, що вдалося сьогодні дізнатися. Як я і писав вчора, Мінкультури не надавало нікому дозволу, тим більш, потужною технікою перегортати єврейські могили. Так, саме могили, бо очевидці стверджують, що у ямах, розкопаних "металодетектором" були кістки.

Нагадаю, що все керівництво російського проєкту від Щаранського до Яковера весь час клянуться громадськості та владі, що спорудження тимчасової інсталяції було за межами єврейського цвинтаря, хоча незалежні дослідники та активісти, вже більш як десять років, стверджують, і доводять це документами та мапами, що ця ділянка (кадастровий номер 8000000000 : 91 : 105 : 0005) знаходится точно на єврейському цвинтарі.

Далі більше, у листі на адресу Інституту археології 25 грудня від імені "Фонду памяті "Бабин яр" звернувся Д. Новаковський с проханням перевірити інформацію, що через їх ділянку проходить межа стародавнього єврейського кладовища.

І ось первірили - і знайшли кістки!

Ось так необережно вони самі себе викривають - цей лист демонструє, що керівники російського проєкту добре знали, що ділянка, яку вони орендують у міста, знаходиться на єврейському кладовище і, тим не менш, побудували там у вересні інсталяцію з 10 колон, заввишки більш як 6 метрів. Я вже не кажу, що з іх боку було наругою над здоровим глуздом назвати це МАФом!

Вчора і сьогодні на місці розкопок були присутні і рабини, певно, щоб засвідчити, що ніяких кісток не знайдено і можна далі будувати. Почекаємо їх свідчень, але чи дочекаємось. Яковер пообіцяв ще на минулому тижні, що у неділю. 27 грудня він оприлюднить заключення cпеціалізованого підприємства "Пам'ять і слава", яке у пятницю розкопувало ділянку за памятником "Менора" на території Кирилівського православного кладовища. Досі нема ніякого оприлюднення, але дехто вже його бачив і каже, що воно аж ніяк не влаштовує Яковера та його командирів.

А тим часом, Друге звернення українських євреїв проти будівництва меморіальної синагоги на землі православного кладовища вже зібрало близько 1100 підписів небайдужих громадян з 25 країн.

Приєднуйтеся, друзі! Тільки разом ми зупинимо ще один напрям російської агресії в Україні, на цей раз - на Бабин Яр.

 

 

28.12.2020

Чергова активність російського проєкту у Бабиному Яру.

Сьогодні, 28 грудня на майданчику у Бабиному Яру, що було продано сумнозвісним Вадимом Рабіновічем, через складну комбінацію, російському проєкту, почалися земляні роботи з використанням міні-екскаватора. Враховуючи, що цей майданчик знаходиться на території зруйнованого єврейського кладовища та в охоронній зоні Національного заповідника "Бабин Яр", на будь-які роботи повинно бути , крім інших документів, ще й погодження Мінкультури. На правомірні запитання робітникам, що копалися там, вони відповіли, що це працює Інститут археології НАНУ та всі необхідні дозволи та узгодження в них є. Подальше розслідування чергового інциденту надало попередню інформацію, що Мінкультури ніяких дозволів на такі роботи не надавав. Розслідування триває, а поки що можемо "привітати" керівників та найманців російського проєкту з черговою незаконною діяльністю та приховуванням правди.
Правда, в народі це називають інакше та не так дипломатично.

 

27.12.2020

Загадка для кмітливих: Хто в Україні головніший за голову СБУ?

Ви подумали, що президент? Ні, помилились!

Головніший за голову СБУ - керівник ОПУ, Андрій Єрмак!

Як це може бути і як це довести? Дуже просто.

В травні цього року, після співбесід з деяким активистами меморіалізації Бабиного Яру, з"явився лист за підписом голови СБУ, Івана Баканова до премьєр-міністра України про російський проєкт меморіалізації Бабиного Яру. В цьому листі було зазначено, що російський проєкт несе загрози міжнародному іміджу України і було рекомендовано звернути увагу на українській проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру. Звичайно, я не цитую, а переказую своїми словами зміст цього листа.

Приблизно два тижні тому з"явився ще один лист з СБУ за підписом керівника одного з департаментів, в якому зазначались нові ризики для України в звязку з планами російського проєкту побудувати меморіальну синагогу на території православного цвинтаря.

Незважаючи на листи дуже впливової, за визначенням організації, вони були проігноровані, бо ОПУ двічі, у вересні та в грудні, шляхом прямого тиску на міністра культури Олександра Ткаченка, примусив його у вересні надати дозвіл російському проєкту на встановлення тимчасової інсталяції на території єврейського цвинтаря, а в грудні - дозволити проведення земляних пошукових робот на території Кирилівського православного цвинтаря.

Не треба бути дуже розумним, щоб здогадатися - такі дії є незаконними, порушуючими конституцію і ганьбою для країни, яка називає себе демократичною!

Мені це нагадало совєтські часи, коли партійні органи були вище за статусом, ніж КДБ. Невже ми повертаємося в минуле?

 

Джерело - ФБ сторінка Й. Зісельса

О. Заславська для студії Діє-Слово