Йосиф Зісельс – Будівництво у Бабиному Яру ведеться з численними порушеннями чинного законодавства

Минулого тижня сопрезидент Вааду України пан Йосиф Зісельс дав велике інтерв'ю студії “Діє-Слово”, в якому відповів в тому числі, на кілька запитань, які стосуються законності будівництва на території Державного національного заповідника “Бабин Яр”.

«Я працюю з юристами, якими зафіксовано багато порушень. В Україні прийняті закони, які відносяться до теми збереження культурної спадщини, в  тому числі, кладовищ.
Саме на території Бабиного Яру розташовані чотири кладовища, частково або повністю зруйновані советською владою: Кирилівське православне, Лук'янівське єврейське, караїмське та мусульманське. 

У 1994 році Україна підписала з США угоду про збереження культурної спадщини народів, які постраждали в Другій Світовій війні. 

Міжнародна угода вища за місцеві закони, саме тому, ще в 1990-ті роки, було відмінено закон 1961 року, який дозволяв проводити роботи на кладовищі через 25 років після того, як за ним перестали доглядати, 

У 1996 році український уряд прийняв нове рішення про збереження спадщини, зокрема, і кладовищ.

Також в Україні був прийнятий окремий закон про збереження культурної спадщини, який це також передбачає. 

Дії російського проекту в Бабиному Яру порушують всі ці закони, і всі міжнародні угоди: будівництво продовжується на території єврейського цвинтаря та на території православного цвинтаря. Будівництво триває в зоні Національного заповідника, що повинно каратися законом.

Також триває будівництво в охоронних зонах Національного заповідника, які знаходяться біля Заповідника та кладовищ, відступ від меж складає 50-250 метрів. 

Крім зазначеного, порушені будівельні норми. 

 

Процес будівництва на Кирилівському кладовищі триває. Колаж Нестора Волі.

 

Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” звернувся до мерії за дозволом на будівництво  “малої архітектурної форми”, скорочено – МАФ.

На так званий МАФ дуже просто отримати дозвіл, але, за нормами будівництва, мала архітектурна форма – це, по-перше, невелика установа, по-друге пересувна, не капітальна, без фундаменту, площею не більше 30 квадратних метрів і висотою не вище 4 метрів.

Всі ці будівельні норми порушені “російським” проєктом. 

“Тимчасова” інсталяція, яка побудована на землі єврейського цвинтаря і частково в охоронній зоні заповідника, має площу приблизно 120 кв. метрів. 

На місці нового будівництва – на місці православного цвинтаря зараз вже забетонована площадка десь приблизно 120 квадратних метрів, а закон дозволяє тільки 30.

Бетонувати також за нормами нічого не можна. Мала архітектурна форма – це споруда, яку можно легко пересунути – містом проходять підземні комунікації, електричні мережі, мережі зв'язку, водопровід, каналізація, лінії метро. Всі будівельники-проектувальники знають, що нічого капітального будувати не можна, якщо немає дозволу на роботи від усіх служб міста.

Для МАФу це не потрібно, бо вважається, що МАФ можна пересунути, а якщо виникає потреба щось відремонтувати – просять хазяїна відсунути свій МАФ на деякий час.

Все порушено: все що можна і що не можна порушувати, вони все порушують, а потім на чистому оці говорять, що вони білі і пухнасті та все роблять законно. Це все не правда.
Рано чи пізно цьому дійде кінець. А ми не хочемо нічого нікому забороняти, нехай собі розбираються з законом, будівельними нормами та іншим
», – відмітив пан Йосиф Зісельс.

Повний запис інтерв'ю можна подивитись за посиланням

Березень 2021