Йосиф Зісельс. Математичний моніторинг COVID-19: висновки 2020

Йосиф Зісельс. Фото з відкритих джерел

 

 

Представляємо математичний моніторинґ, котрий співпрезидент Вааду України пан Йосиф Зісельс проводить з самого початку пандемії.
Відкрити моніторинг за посиланням.

«Спочатку нагадаю, що з березня 2020 року я проводжу математичний моніторинґ у більш як 50 країнах. Передусім  це всі країни Європи, а також деякі неєвропейські країни, які мені цікаві і медстатистиці яких я довіряю.

Усі країни, які страждають від епідемії COVID-19, мають загальні риси і водночас суттєві відмінності. Загальні риси зумовлені об’єктивними законами природи, а відмінності – специфічним набором чинників, притаманним кожній окремій країні. Тривіальними чинниками, що забезпечують відмінності між країнами є, на моє переконання, географія; демографія; щільність населення; особливості колективної ідентичності народів, які проживають в межах своєї країни; кліматичні особливості; геополітичні відмінності; рельєф місцевості країни; рівень урбанізації; особливості вікової піраміди тощо. Важливо також зазначити, що позаяк вірус SARS-CoV-2 існує у вигляді декількох штамів, то загалом можна припустити, що перебіг епідемії залежить також від штаму вірусу, домінуючого у конкретній країні.

Розглянемо країни, за якими я спостерігаю, щодо різних аспектів епідемії. Звичайно, нас будуть цікавити передусім відносні характеристики і тільки в деяких випадках – абсолютні?...

Україна розпочинає статистику летальності з максимального для неї значення і після того монотонно зменшує коефіцієнт летальності. П’ять країн досягають максимуму летальності у травні-червні і лише Україна мало того, що починає з максимуму летальності, але цей максимум припадає на березень, тобто на перший місяць епідемії. Все це знову підштовхує нас до думки, що зі статистикою летальності щось не те – вона неадекватна і, можливо, сфальсифікована.

Так і бачу, як розгублені чиновники від медицини, злякавшись високих показників Cl «беруть під контроль» статистику летальності, повертають потік даних через РНБО і починають цю статистику «правити» у бік зменшення. Та якщо хтось починає коригувати показники летальності, то треба закрити від громадськості й інші реальні показники. Саме тому я думаю, що корекції піддали статистику щодо інших аспектів епідемії (інфікованість, активні кейси, одужання).

Намагаючись уникнути відповідальності за поганий стан справ в охороні здоров’я і, як вони вочевидь запевняли своє керівництво, «врятувати імідж» України, з великою ймовірністю, чиновники пішли на свідому фальсифікацію даних за різними параметрами епідемії. Не виключено, що наступна влада зробить цих чиновників «цапами-відбувайлами», і ми вчергове дізнаємося про злочини «попередників», – відмітив пан Йосиф.Зісельс.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опубликовано:
вс, 02/21/2021 - 01:01
ukrnet2
Выкл