Анатолій Подольський – Невже голоси громадянського суспільства нічого не варті?

 

Розмовляємо з директором «Українського центру вивчення історії Голокосту», к. і. н. Анатолієм Подольським.

«Держава має відігравати головну роль у створені меморіалу у Бабиному Яру, це має бути державний національний проект: це українська культура пам’яті про Другу світову війну, про жертви Голокосту, про жертви серед цивільного населення.

Сьогодні тема Бабиного Яру вкрай політизована, українській концепції уваги не приділяється. Було кілька звернень від громадськості, але виходить, що голоси громадянського суспільства нічого не варті – такого не було навіть за часи Януковича.

15 років існує Заповідник «Бабин Яр». За майже 30 років Незалежності України та за майже 80 років з початку розстрілів у Бабиному Яру на цій території встановлено більш ніж 30 пам’ятників, які досі не об’єднані спільним меморіальним парком.

Я вважав, що Кличко – людина дотична до європейських правил гри, але зараз він поступається цінностями Майдану. Мені легко уявити демонстрації євробляхерів, фопів, але, на жаль, демонстрації під Київрадою з закликом до Кличка, що він продає пам'ять про минуле, уявити важко. Впевнений, що згодом протест повинен вийти на інший рівень, і я готовий його підтримувати», – відмітив Анатолій Подольський.

 

 

Перше "Звернення українських євреїв до громадянського суспільства України" було опубліковано 3 вересня 2020 р. Під документом поставили підпис 1383 особи.

Друге "Звернення" від 24 грудня 2020 року зібрало 3263 підписів.

Під  "Зверненням громадськості відносно меморіалізації Бабиного Яру" (грудень 2020 р.) поставлено 706 підписів (станом на 19 лютого 2021 р. 20:00)

Для порівняння:

під "Зверненням єврейських організацій та громадськості відносно підтримки Меморіального Центру Голокосту "Бабин Яр"» підписалося 45 осіб.