Відбулася лекція Ар’є Ольмана «Як біблійною мовою відкрити рахунок у банку?»

Відбулася лекція Ар’є Ольмана «Як біблійною мовою відкрити рахунок у банку?»

Міжнародна Міждисциплінарна сертифікатна програма з юдаїки проводить літню сесію. Її відкрив відомий мовознавець Ар’є Ольман – Ph.D. Співробітник Академії мови іврит. Він також викладає у коледжі “Ахва” та коледжі “Левинські”. Досліджує івритську лінгвістику, культуру євреїв часів Мішни та Талмуду. Свою лекцію Ар’є Ольман прсвятив питанню «Чи можна біблійною мовою відкрити рахунок у банку?»

Сучасний іврит не є біблійною мовою. «Питання, чи треба відкривати рахунок в банку , користуючись біблійною мовою, було не таким простим, бо деякі діячі сіоністського руху вважали, що це взагалі зайве. Тобто навіщо користуватися нашою традиційною, культурною мовою  для таких буденних справ. Діячі деяких єврейських національних рухів, вважали, що іврит треба залишити релігії або залишити його культурі, і не використовувати його як мотику, щоб копати нею. Так говориться в трактаті «Авод»», - розповідає лінгвіст.

За словами лектора, івритів є багато, багато стадій розвитку, є багато шарів івриту та історичних діалектів. «Я перерахую історичні стадії розвитку івриту: біблійна (давньоєврейська мова), мова елліністичної доби, мова Мішни, мова піютів, арабізований іврит, усі ці стадії, усі ці мови є підстави вважати їх окремими мовами. Наприклад, той, хто розмовляв давньоєврейською мовою не міг добре розуміти того, хто розмовляв мішнаїтською мовою. І ще є стадії: це мова іспанської поезії, рабиністичний іврит, мова просвітництва, відродження івриту, усна мова», - продовжує Ар’є Ольман.

Мовознавець під час лекції озвучив найпопулярнішу банківську термінологію та пояснив творення цих слів.

Більше можна дізнатися, переглянувши запис лекції.

Ця лекція відбулася в рамках літньої сесії Міжнародної Міждисциплінарної сертифікатної програми з юдаїки.

Нагадаємо, що триває набір на програму з юдаїки. Приєднатись до Дня відкритих дверей програми: 22 серпня 2023 р, 20-00 ЗУУМ:
https://forms.gle/8p6182ZKqn6EnsVq6

 

Анкета для вступу на програму:
https://forms.gle/caFfvXeWrSJLxTug9

 

Після двох років навчання випускники програми отримують відповідний сертифікат.

Рубрика