З депортованими українськими дітьми в рф проводять ідеолого-пропагандистську роботу

З депортованими українськими дітьми в рф проводять ідеолого-пропагандистську роботу

Майже 20 тисяч українських депортованих до рф дітей вдалося ідентифікувати. Держава-агресор та окупант русифікує, мілітаризує та краде їхню українську ідентичність. Про це розповів Владислав Гаврилов, історик, релігієзнавець, дослідник у проєкті «Where our people» в ефірі «Студія «Діє-слово».

Гаврилов наводить статистику від Уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубенця про кількість депортованих до рф громадян України - 2,8 млн. «А російські джерела говорять, що це 4,5 млн осіб. З них кілька сот – це діти. Наразі встановлено 19 493 депортовані дитини. Це ті, кого вдалося ідентифікувати», - каже дослідник. Він також  припускає, що цифра більша -200 тисяч. Ведеться пошукова робота щодо інших дітей. Це наймасштабніше примусове переміщення дітей в історії.

За його словами, з дітьми проводять ідеолого-пропагандистську роботу – русифікацію, мілітаризацію і фактично крадуть їхню українську ідентичність.

Гаврилов зазначає, що є кілька категорій депортованих українських дітей. «Перша категорія - діти, яких депортують разом з батьками. Там їх розміщують в пунктах тимчасового розміщення. Таких пунктів 800 одиниць, які знаходять в різних регіонах рф. Друга категорія – діти, яких розлучають з батьками, і примусово вивозять до рф. Третя категорія – діти -сироти, яких забрали з дитячих будників на окупованих територіях», - розповідає дослідник.

Також вивозять дітей обманним шляхом. «Батькам пропонується вивезти дітей в табори на два тижні, мовляв, щоб діти відпочили від війни. Дітей вивозять , наприклад, в Крим. Проходить два тижні, батьки запитують де діти, а дійте й їм не повертають», - продовжує Гаврилов.

На переконання історика, таких дітей буде складно повертати в українську ідентичність. Наше завдання якнайскоріше повернути дітей і почати процес реінтеграції.

Переглянути запис

Рубрика