Привітання Ольги Герасимюк, голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України

Ольга Герасимюк - биография, образование, семья, карьера ...

Я Вас щиро вітаю, дорогі друзі!

І від імені Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, вітаю всіх учасників конференції. День Незалежності – це гарний день, щоб посвяткувати і щоб поміркувати, бо незалежність – це завжди шлях, який мав колись свій початок, імпульс, шлях, який має майбутнє, шлях, який має точку, на якій ми зараз перебуваємо, тому це добра нагода, подумати над тим, де ми перебуваємо на цьому шляху і  куди прагнемо потрапити. І під час цієї конференції ви матимете змогу обдумати багато питань, які впевнена, знайдуть свої рішення і будуть надихати на подальший розвиток.

Люди завжди і всюди шукають символи, їх радо знаходять, навіть тоді, коли ці символи про важке минуле або про повторення того минулого у сьогоденні. Шукати символи наших зв’язків між Україною та Ізраїлем, як на мене, варто в сотнях прикладів нашого співіснування і взаємозбагачення.

В українського та ізраїльського народів багата історія. І починаючи ще з часів Єрусалимського королівства  і давньої Русі, через віки, коли спільною була територія на Сході Європи, де жили українці та євреї, віки, коли відбувався шалений тиск на наші культ та спосіб мислення з боку Московського царизму, віки, коли збереження традицій та культури – були ледь не єдиним способом зберегти націю.

Вимушене, часом примусове масове переселення – страшне явище, сучасна назва якому – депортація, відома нашим народам здавна. Жити поруч – було і є нашою долею, і отче, наші народи брали найкраще з цієї долі, протягом багатьох років. Україна, як засновник ООН, однією з перших, 75 років тому підтримала створення держави Ізраїль, а Ізраїль, - одним з перших 32 роки тому визнав незалежність Україна. І навіть у наш час, коли ми готувалися до російського вторгнення, коли ми шукали прикладів тому, як будувати принц національних безпеки, ми звертались до досвіду Ізраїлю. Якщо вже говорити зовсім з позиції регулятора медіа, яке я тут представляю, то у цьому ми теж дуже близькі за підходами. Бо збереження демократії і багатьох інших людських і цивілізованих принципів за умови постійної загрози існування самої держави - дуже важливим є і відповідальним. Про зв’язки українських медійників з Ізраїльськими медійними і технологічними компаніями можна говорити дуже багато і довго – це від обладнання, віртуальних студій до передачі сигналу через супутник, на всіх етапах створення і розповсюдження контент українці і ізраїльтяни поруч.

Різноманіття наших традицій, поглядів тільки збагачує нас і сьогоднішні події війни тільки підтверджують, як ми здатні згуртовуватися, щоб вибороти перемогу і мирне життя. Ізраїль – дуже добре знає ціну свободі миру, бо це країна, яка постійно відчуває зовнішню загрозу і має знаходити і знаходить собі сили жити з усвідомлення такої загрози і протистояти. І тепер, очевидно, такою країною, буде і незалежна Україна, бо має агресивного сусіда, який в принципі, віками не втрачав нагоди поневолити українців, але ж ми вибороли свою державну незалежність, боремось за  неї і стоїмо до перемоги, і відчуваємо велику підтримку у цій боротьбі, за що велика подяка ізраїльському народові.

Ну і ще, є питання, які нам спільно потрібно вирішувати, тому будемо комунікувати, сприяти їхньому вирішенню, і хай ця конференція зробить свій внесок і доброго всім спілкування, дякую, дорогі друзі.