Антисемітизм в Україні: що відбувається насправді? Онлайн-зустріч

26 січня 2021 20-00 ZOOM

Реєстрація за посиланням обов’язкова. 

FB-cторінка заходу. 

Наприкінці 2020 р. несподівано знов активізувалися псевдоексперти, які в студіях медведчуківських каналів розповідали про зростання антисемітизму в Україні. Ми також пам’ятаємо, як в 2019 р. з боку багатьох представників єврейської громади лунали застереження, що обрання етнічного єврея президентом може привести в майбутньому до зростання антисемітизму з боку незадоволеного або розчарованого їм суспільства. До того ж, Світовий Єврейський Конгрес зафіксував в останній рік зростання антисемітських настроїв та поширення теорії змов в глобальному масштабі в контексті пандемії.

То як же розвивається ситуація за антисемітизмом в Україні в останній рік? В інформаційному просторі не бракує голосних заяв щодо цього. Власні оцінки не вагаються висловлювати хто завгодно, від американських журналістів до ведучих російських ток-шоу, від посла Ізраїлю до президента нашої країни. Всі ці висловлювання об’єднує одне – вони базуються на емоціях, апріорних переконаннях, поодиноких повідомленнях в ЗМІ, тобто, на повітрі.

Для того, що б зрозуміти справжню динаміку проявів антисемітизму, треба звернутися до фактів. Презентацію буде присвячено аналізу матеріалу, зібраного в рамках єдиного системного моніторингу злочинів на ґрунті ненависті, який реалізується вже майже 20 років. Ми подивимось, як вплинули війна, обрання етнічного єврея головою держави та пандемія на кількість та інтенсивність проявів антисемітизму в Україні, спробуємо пояснити зафіксовану динаміку та розглянемо, які антисемітські ідеї зараз в тренді.   

 

Зустріч веде керівник Групи моніторингу проявів антисемітизму та ксенофобії в Україні, історик, політолог В'ячеслав Ліхачов.
Також В'ячеслав Ліхачов – автор книг «Политический антисемитизм в постсоветской России: действующие лица и идеи» та «Правий екстремізм в Україні: феномен «свободи».

Організатор заходу: Сіоністська федерація України (СФУ). 

За підтримки Департаменту із звя’зку з ізраїльтянами за кордоном ВСО, Вааду України, Конфедерації об’єднаних сіоністів (КОС) та Голандського Гуманітарного фонду.
Інформаційний та технічний партнер – он-лайн студія «Діє-Слово».

 

Рубрика