Людмила Павленко

Людмила Павленко. Кандидат історичних наук кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. 

Квітень 2020.

 

“Сіонізм у Чернігівській окрузі у 20-х роках ХХ століття очима Чернігівського окружного комітету КП(б)У”. Єврейська громада традиційно відігравала важливу роль у житті багатьох регіонів України, в тому числі і Чернігівщини.

Після встановлення радянської влади уряд більшовиків розглядав її як цінний ресурс для розвитку новоствореної Української Соціалістичної Радянської Республіки і, водночас, як небезпечну перешкоду на шляху тотального насадження своєї ідеологічної доктрини.

Мета запропонованої наукової розвідки – розібратися у причинах, особливостях, методах боротьби більшовицької пропагандистської машини проти єврейського сіонізму.

Висновки базуються на архівних матеріалах і демонструють регіональний вимір проблеми дискредитації сіонізму та спотворення історії сіоністського руху в Україні, яка залишається актуальною і дискусійною по сьогодні.

В рамках Конференції "Алеф-Бет. Сіонізм".