Чи потрібно українцям вивчати історію Ізраїлю? – курс з історії Єврейської Держави

Міжнародна Міждисциплінарна Сертифікатна програма з юдаїки у співпраці з Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, Сіоністська Федерація України (СФУ), медіа-студія «Діє-Слово», Міжнародний центр єврейської освіти та польових досліджень
за підтримки відділу з питань роботи з громадянами Ізраїлю за кордоном Всесвітньої сіоністської організації (ВСО), Єрусалим, Ізраїль
проводять з 27 вересня 2023 р. по середах о 19-30 лекційний проєкт
«Історія Держави Ізраїль. Виживання у ворожому оточенні».

Лектори:
член Експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслав Ліхачов (Київ) та директор Міжнародного центру єврейської освіти та польових досліджень Артем Федорчук (Ізраїль)
.

 

В останні роки Ізраїль сприймається багатьма в Україні якщо не як зразок, то як мінімум як країна, досвід якої заслуговує на уважне вивчення.

Дійсно, багато паралелей лежать на поверхні. Ідея створення незалежної держави виникла у єврейських інтелектуалів приблизно в тому ж центрально-східноєвропейському політичному контексті і приблизно тоді, коли розпочалося формування українського національного руху.

Декількома десятиліттями пізніше обидва народи пережили драматичні трагедії геноциду.

З моменту виникнення єврейська держава успішно протистоїть значно більш численному ворогу, який вважає неприпустимим сам факт існування Ізраїлю.

Здатність гарантувати безпеку та припинити посягання на свою територію та життя своїх громадян, безумовно, приваблює українців в Ізраїлі насамперед. Але, звісно, не тільки військові перемоги формують імідж єврейської держави.

Ізраїльтяни примудрилися не лише вражаючим чином розвивати культуру, науку та економіку, а й зберегти політичний плюралізм, демократію та свободу слова, незважаючи на всі загрози безпеці.

Безперечно, ця сторона ізраїльської дійсності також становить значний інтерес для українців.

У ході проєкту буде розглянуто формування політичного сіонізму, боротьба за державотворення, проголошення незалежності та власне політична історія розвитку держави.

Особливу увагу буде приділено розгляду факторів успіху – там, де успіху було досягнуто, та аналізу помилок там, де, як нам здається з сьогоднішньої перспективи, можна було б досягти більшого.

Подія у Фб: https://fb.me/e/3U3nyh6Iy

Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/DRvF2cK9UiUP936r7

Сертифікат надається за умови присутності на всіх лекціях.

Присутність відмічається впродовж зустрічі.

Записи лекцій будуть надіслані зареєстрованим учасникам курсу за домовленістю після закінчення курсу.