Україна та Японія через рік після повномасштабного вторгнення

 

Київ, Україна, 23 березня 2023 року — За рік після повномасштабного вторгнення російських військ на територію України Японія виявила солідарність та підтримку. Лише минулоріч країна надала понад $1,6 млрд фінансової і матеріальної допомоги. Не тільки цифри свідчать про тісну співпрацю держав у складні для українського населення часи. Уже через тиждень після початку широкомасштабної війни, прем’єр-міністр Японії офіційно оголосив про зміну міграційних правил, дозволивши всім українцям шукати притулок у країні.

Наразі активісти та волонтери продовжують допомагати українським біженцям в Японії. Однією з них є і наша сьогоднішня спікерка — Дарія Муракамі, яка мешкає там уже майже 8 років.


«Коли почалася Велика війна, всі ми були в шоці, і я також. Не знала, що робити. Якось так сталося, що почала збирати гуманітарну допомогу в Україну. Зв’язалася з посольством, і через декілька місяців ми змогли відправити наш перший літак із допомогою. Так почалася моя волонтерська робота», — зазначає активістка.


Про те, як живе українська спільнота в Японії, як сприймається наша держава та війна в ній місцевими жителями, ви зможете дізнатися, відвідавши зустріч о 20:00 за покликанням: https://us02web.zoom.us/j/5279706500


Автор: Ганна Осадча для студії «Діє-Слово»

Рубрика