Проєкт "Психологія травми – ізраїльський досвід"

З кінця жовтня в Студії «Діє-Слово» проходить лекційний проєкт, який проводить Сіоністська федерація України (СФУ) у співпраці з платформою JReady, Єврейським агенством «Сохнут» та "Коаліцією травми" (Ізраїль). Робота проходить в рамках проєкту «Коло Надії».

Проект являє собою цикл лекцій та семінарів, об'єднаних спільним завданням – представити українським спеціалістам-психологам, а також усім, кому цікава дана тематика, напрацювання ізраїльських фахівців по роботі з травмуючим досвідом.

 

В програмі заплановано проведення груп навчання для фахівців різних спеціальностей та  волонтерів.

Програма являє собою цикл лекцій та семінарів, об’єднаних спільним завданням – представити українським спеціалістам напрацювання ізраїльських фахівців по роботі з травмуючим досвідом.

Групи від 10 до до 35 людей формуються за ознакою роду занять – це медики, психологи, рятувальники, волонтери різних напрямків, працівники освіти, соціальні працівники, працівники гарячих ліній, керівники ГО та фондів та інші. 

Загалом для кожної групи заплановано 3 лекційні (6 ак. годин) та 5 (10 ак. годин) тренінгових практичних зустрічей. 


Учасникам проєкту, які будуть присутні на всіх тренінгах та виконають умови навчання, буде надано відповідний сертифікат.

Загальні теми тренінгів для груп: 

1. Дистанційна емоційна підтримка, 
Збереження команди, профілактика самогубств, залежності, методика викладання травми.

2. Горе та втрата, переміщені діти та сім'ї, підготовка дітей до катастроф, ASR серед вчителів, ідентифікація травми та направлення. 

3. Тривалий професійний вплив для медпрацівників, самообслуговування та запобігання вигорянню, повідомлення трагічних новин, засоби емоційної підтримки для непрофесіоналів у сфері психічного здоров’я

4. «Гаряча лінія – дистанційна підтримка

5. Ветеранські центри – реінтеграція ветеранів у громаду

6. Муніципальні та державні служби – емоційна підтримка

7. Дистанційна підтримка, емоційна підтримка, люди похилого віку, створення системи підтримки, соціальні випадки, повідомлення трагічних новин, горе та втрата.

В проєкті беруть участь провідний спеціалісти Ізраїльської коаліції травми Алекс Гершанов та психолог реабілітаційного центру міста Сдерот Світлана Тарасова та інші спеціалісти Ізраїльської коаліції травми.

Програму проводить Сіоністська федерація України (СФУ) в рамках проєкту «Коло Надії» у співпраці з платформою JReady, “Коаліцією травми” (Ізраїль). Інформаційна підтримка – Студія “Діє-Слово”.

На даний момент в проєкті взяли участь провідний спеціаліст Центру Алекс Гершанов, психолог реабілітаційного центру міста Сдерот Світлана Тарасова та психолог, спеціаліст по роботі з дітьми Гіла Петрова.

Психолог Олександр Гершанов, уродженець Харкова, – член громадської організації СЕЛА ("Коаліція травми", Ізраїль), яка працює з людьми, які постраждали внаслідок терористичних актів, та їхніми сім'ями.
Алекс Гершанов багато років працював з людьми, які пережили в своєму житті тяжку травму, втрату близької людини або різку зміну обставин життя. Його поради дуже корисні для тих, хто сам пережив травмуючу подію, або травмуючу подію  пережили друзі або знайомі.

Світлана Тарасова працює в центрі незламності міста Сдерот. Невеличке містечко Сдерот на півдні Ізраїлю розташоване всього в трьох кілометрах по прямій від кордону з Сектором Газа. Всесвітнє відоме місто постійно зазнає обстрілів з боку Сектору Газа.

Її посада включає індивідуальний підхід до постраждалих від безпекової травми, створення культурно чутливої системи лікування для російськомовного населення, проведення семінарів у групах для надання інструментів для роботи зі стресовими ситуаціями та зміцнення особистої та спільнотної стійкості.

«Просто, зрозуміло та ефективно, якщо знаєш як застосовувати. У ізраїльтян самодопомога та надання підтримки іншим - риса характеру. Тепер ми, українці, освоюємо нові знання щодо травмотерапії. Дякую організаторам за можливість отримати знання щодо кризового реагування», –  зазначив пан Роман, один з відвідувачів лекцій проєкту.

Проєкт продовжує та розширює свою роботу.
Проєкт з різних причин не надає записів в широкий доступ, тому лекції бажано відвідувати особисто.