Проєкт "Психологія травми – ізраїльський досвід"

З кінця жовтня в Студії «Діє-Слово» проходить лекційний проєкт, який проводить Сіоністська федерація України (СФУ) у співпраці з платформою JReady, Єврейським агенством «Сохнут» та "Коаліцією травми" (Ізраїль). Робота проходить в рамках проєкту «Коло Надії».

Проект являє собою цикл лекцій та семінарів, об'єднаних спільним завданням – представити українським спеціалістам-психологам, а також усім, кому цікава дана тематика, напрацювання ізраїльських фахівців по роботі з травмуючим досвідом.

На даний момент в проєкті взяли участь провідний спеціаліст Центру Алекс Гершанов та психолог реабілітаційного центру міста Сдерот Світлана Тарасова.


Психолог Олександр Гершанов, уродженець Харкова, – член громадської організації СЕЛА ("Коаліція травми", Ізраїль), яка працює з людьми, які постраждали внаслідок терористичних актів, та їхніми сім'ями.
Алекс Гершанов багато років працював з людьми, які пережили в своєму житті тяжку травму, втрату близької людини або різку зміну обставин життя. Його поради дуже корисні для тих, хто сам пережив травмуючу подію, або травмуючу подію  пережили друзі або знайомі.

Світлана Тарасова працює в центрі незламності міста Сдерот. Невеличке містечко Сдерот на півдні Ізраїлю розташоване всього в трьох кілометрах по прямій від кордону з Сектором Газа. Всесвітнє відоме місто постійно зазнає обстрілів з боку Сектору Газа.

Її посада включає індивідуальний підхід до постраждалих від безпекової травми, створення культурно чутливої системи лікування для російськомовного населення, проведення семінарів у групах для надання інструментів для роботи зі стресовими ситуаціями та зміцнення особистої та спільнотної стійкості.

«Просто, зрозуміло та ефективно, якщо знаєш як застосовувати. У ізраїльтян самодопомога та надання підтримки іншим - риса характеру. Тепер ми, українці, освоюємо нові знання щодо травмотерапії. Дякую організаторам за можливість отримати знання щодо кризового реагування», –  зазначив пан Роман, один з відвідувачів лекцій проєкту.

Проєкт продовжує та розширює свою роботу.
Проєкт з різних причин не надає записів в широкий доступ, тому лекції бажано відвідувати особисто.